Gönderen : Neobi 4 Kasım 2014 SalıSelam.. Selam... Selam...
O kadar uzun zaman olmuş ki güncel yazmayalı nasıl bir giriş yapsam diye düşündüm düşündüm ve hiçbir şey bulamadım :P O yüzden ben de böyle sönük bir giriş yapmaya karar verdim. Umuyorum ki yazdıkça açılacağım :P Yoksa halim vahim (:
Eeee ey benim güzel ailem nasılsınız bakalım? Beni sorarsanız ( ki sorduğunuzu var sayıyorum ) son birkaç ayını tamda şu gifteki gibi geçirmiş bir vaziyette nasıl olunursa öyleyim :P Yatakla bütünleştim resmen o derece. Hayır bünyemde de ters etki yapıyor. Tamamen iyileştiğimde korkarım ki yataktan ayıramayacaklar beni :D O kadar bağlandım kendilerine bu süre zarfında :P
Şaka bir yana ilk zamanlarıma göre çok daha iyiyim. Hala çelik korseyle dolanıyorum evet ama en azından birkaç saatlik çıkarma iznim var artık. O arada da işte sizi çok beklettiğim için yavaş yavaş ısınma turları atıyorum. Gerçi acaip paslanmışım onu farkettim. Nerde o eski hızz. Beheyyy... Hey gidinin Neobisi. Yaşlanıyor musun ne :P
Bu ilk edit yapma aşamalarım çok sancılıydı mesela. Tamam bunda içinde ki sağlık durumumun da çok etkisi var ama ne bileyim elimi bile sürmek istemedim yalan yok. Ben ekrana baktım ekran bana baktı :P Bi iki font yerleştirdiysem üçüncüde sıkılıp son birkaç zamandır yaptığım gibi izleyecek bir şeyler aradım kendime. Manga silmenin bile gayet eziyet haline geldiği bir döneme girdim. Ha bu yaptığım işi engelliyor mu? Hayır.. Yine de yapıyorum oflaya puflaya olsa da. Ama dediğim gibi aldığım o zevki tamamen kaybetmiş gibiyim. Ki ben bir seriyi editlerken onun içine girip kendini kaybeden bir insandım (:
Bunun hiç kimseyle bir alakası da yok. Tamamen fazla tatil yaptığımdan oluyor :P Bir zaman sonra bir düzene kendimi de işlerimi de sokarım sonra tutabilene aşk olsun :P ( umarım yani :D )
Yine de bu hasta ve bezgin halimle birçok seri çıkardım ortaya. Misal koizora baya bir ilerlettim. Sonra yavru cadılarımda geldi tam oldu destek bakımından. Orange keza öyle. Ki orange ve koizoranın bazı bölümlerini gerçekten çok ağrılı bir süreçte hallettim.
Skipi saymaya gerek yok kanımca :P
Kısaca bunca zaman beni sabırla beklediğiniz için teşekkür ediyor ve sevgili cadılarımın emekleri sırf benim yüzümden sizlerle bulaşamadığı için de içtenlikle özür diliyorum.

Giriş karşılama güzergahını hallettiğimize göre birkaç bilgilendirme yapmam lazım artık sanırım. Birincisi değişen künyeler hakkında ki eminim cadılarımız o kazanların o şapkaların ne anlama geldiğini merak ediyordur. Bir diğeri de bazı seriler hakkında. Gelir gelmez böyle ciddi ciddi konuşalım istemezdim ama bazı takipçilerin bıkkınlık verici tutum ve davranışlarından cidden çok bunaldığım için umarım okurlar da bir müddet o güzel(!) çenelerini kaparlar diye umuyorum.

Öncelikle künyelere değinelim: Kendi künyemden örnek vermem gerekirse:
Gördüğünüz gibi iki bölümde rütbelendirme sistemine gittik. Bunu yapmamda ki ilk amaç artık seri isimlerinin bazı künyelere sığmayacak duruma gelmesiydi. Ki bu kalabalıkda bir yerden sonra görüntünün bütünlüğünü bozuyordu.
İkincisi de arkadaşların emeklerini daha çok vurgulamak istedim. Yani kısaca ne kadar ekmek o kadar köfte olayı :P
Cadılık Becerisiyle başlayalım: Cadılık becerisi kişinin editteki kalitesini gösterir. Aslında kalite demeyeyim de ne kadar temiz ve düzenli iş yaptığını gösterir. Bir den beş'e kadar şapkayla kimin editte ne kadar ileri seviyede olduğunu görebilirsiniz. Şapka sayısı 3 ve daha az olan arkadaşların hala gidecek yolu vardır ve edit/çeviri konusunda büyük ihtimal hala yardım alıyorlardır. Yani gelişme aşamasındaki cadılarımızdır kendileri. 4. Seviye daha çok bağımsızlığa alışmış cadıları simgeler. 5. ve son seviye şapka ise benim gibi, nurdish gibi ne bileyim henna, eva gibi kendi kanatları üstünde uçmayı bilen cadıları temsil eder. 

Büyü seviyesi: O kısımda ki kazanlarımız ( hayır büyü falan yapmıyoruz :P ) tamamen iş becerisinde ki hızı temsil eder. Ne kadar kazan o kadar hızlı teslimat :P Burada ki sıralama aynı cadılık becerisiyle doğru orantılıdır. Kazan sayısı arttıkça kişinin bireysel hızı ve sorumluluğu da o derece artar.

Fakat şöyle de bir şey var. Bu iki sistem birbirine tamamen bağımlı durumdadır. Atıyorum çok temiz editi vardır. Hataya yer bırakmaz fakat hızı çok düşüktür. Otomatikman bu durum cadılık becerisini de aşağı çeker. Bunun gibi..
Rütbelere gelirsek biri özel olmak üzere 6 tane rütbemiz var:

Yeni doğmuş cadı: Temel bilgileri sıfır olup öğrenme aşamasında ki cadılar
Emekleyen cadı: Yeni yeni bir şeylere başlayan cadılar
Küçük cadı: Gerekli gösteriler doğrultusunda ilerleme kaydeden cadılar
Cadı: Kendi ayakları üstünde durmaya hazır cadılar
Becerikli Cadı: Artık herbir şeyi eksiksiz ve tek başına yapabilen bilirkişiler. Kendilerinden buram buram meziyet, beceri akan cadılar :)
Usta cadı ( özel rütbe): Bu rütbeyi sanırım biraz açmam gerekecek. Aslında usta cadı ve becerikli cadı arasında hız ve yetenek bakımından hiçbir ayrım yok. Tek ayrım usta olan cadının başka meziyetlere sahip olması. Ki ustalık rütbesi de bir tek eva'da var şuan. Ki Eva arkadaşımızın da bu rütbeyi neden aldığını hepimizi biliyoruz değil mi? Kendisi edit dışında birçok işle ilgilendiği için ( buna aklınızın gelebileceği her konuyu dahil edebilirsiniz ) bu özel rütbenin de hakkıyla sahibi.

Aslında bu sistemi getirirken bazı çekincelerim olmadı da değil. Bazı arkadaşlarımızı kırabilir mi diye de düşündüm çokça. Ama umarım hiçkimse yanlış anlayıp gönül koymaz. Çünkü inanıyorum ki bu sistem hepinizde bir nebze olsun hırs yaratacaktır. Amacım gerçekten eşsiz bir aileye sahip olmak. Burada ki amaç kimseyi kırmak, rencide etmek değil aksine şevk vermedir.  (:
Tabi bu bu cadı kazanları, şapkalar vs öyle sabit de değil. Ay benim her şeyim tam diye düşünüp sevinmeyin, ya da benim cadı şapkam az diyede üzülmeyin :P Bunların artıp eksilmesi tamamen bizim elimizde. Buna ben de dahilim yani. Hiç acımam çekiveririm kendi becerilerimi aşağı :P

Bu konuda bittiğine göre gelelim şu karın ağrısı olan serilere:
Arkadaşlar benim söylemekten dilimde tüy bitsede bazzı arkadaşlarımız bizim güncellerimizi okumak yerine gidip o fansub senin bu fansub benim laf kalabalığı yapıyorlar. Yapmayın. Rica ediyorum kalitenizi bu kadar düşürmeyin. Herzaman diyorum geçerli bir sebep yoksa asla keyfi olarak bir seriyi bekletmem. Durdurmam. Ki benim bu işlere girmemin de tek nedeni ortada kalmış yarım serilerdir. Bir bakın allah aşkına nevalede ve ya nurdishde kendi zevklerine göre seçtiği seriler varken benim neredeyse tüm serilerim bir şekilde ortada kalmış seriler. Kendi istek ve seçimlerimi bile geri plana atıp sırf en çok istenen yarım serileri toplayıp yapıyorsak o çok gördüğünüz teşekkürü almayı da geçtim çenelerinizi kapatıp oturmak bu kadar zor olmamalı. 
Tek yaptığınız indirip okumakken hangi hakla bize veya bizim arkamızdan konuşma cesaretini kendinizde bulabiliyorsunuz?
Geçenlerde bokura wa itsumo serisi hakkında bir yazıya denk geldim fansubun birinde. Birisi demişki "yaaa devam etmiyorlar vs vs siz yapsanıza"
Şimdi birincisi sen bu seriyi okuyormuydun sayın çok bilir kişi. Madem bu seriyi bu kadar seviyordun, takip ediyordun da neden ben senin tek bir yorumuna bile denk gelmedim?
Ben kendimden yola çıkacak olursam çok sevdiğim bir seriyi bir yer eğer çeviriyorsa zaten okuduktan sonra içimde kalmasın diye sayfalarca yorum döşeyen biriyim. Hiç olmadı en azından okunduğunu bilsinler diye ufakda olsa bir teşekkür iliştiririm. 
Peki sen bunun kaçta kaçını yaptın da bu şekilde yüzsüzce bir yazı yazabiliyorsun?
İkincisi ise madem ki bu durumdan rahatsızsın gel bana / bize yaz. Elbette ki geri döneriz. Sana durumu açıklarız. Nedir yani. Bize gelince mi diliniz tutuluyor.
Çok afedersiniz ama bu davranışları kesinlikle kabul edilir bulamıyorum. Bu benim için tamamen ikiyüzlülük. Başka bir açıklaması olamaz. Bunu bize bile yapıyorsanız yapmayın rica ediyorum. Teşekkürü de eleştiriyi de gidin emek sahibine yapın. Sırf bi iki bölüm fazladan okumak için bu şekilde yalakaca bir davranışa girmek gerçekten çok yanlış..
Ve bir de şu çok sorulan seriler var: Dengeki, Black bird, Bokura ga ita, Sekai, love stage, kyoukoi, nana şimdi arkadaşlar bu serilerin tek bir çevirmeni var. Oda Powaqa
Powaqa şu aralar ciddi bir rahatsızlık geçiriyor. 1.5 aydır hastanedeydi daha taburcu olalı  10 gün falan oldu ki tedavisi de bitmiş değil. Hatta kasım ortası gibi amerikaya dönüp tedavisine orada devam edecekler.
Kız bu haldeyken yakasına yapışıp seri mi çevirttireyim? Şu var Powaqa serilerine benden bile sadık biridir. En kısa zamanda çevirileriyle aramıza dönecek kendisi. Ve o dönene kadar ben şu ismini saydığım serileri ondan başkasına emanet etmem. Yani o seriler için bekleyeceksiniz arkadaşlar. Umarım elinizi vicdanınıza koyup kızın nasıl bir dönemden geçtiğini bir nebze olsun anlayabilirsiniz. Lütfen empati yapın. 
Bizim amacımız serilerimizi en kaliteli şekilde size sunmak. Ve ben dengekiyi, bokurayı ne bileyim sekaiyi powsuz düşünemiyorum. Bu sebeple biraz daha sabır...
Ve son olarak Kamisama.. Zaten söz vermiştim size öyle ya da byle devam edecek bu seri diye. Yıl dönümümüze kadar bekleyin olur mu ;)

Ve ve ve Sip beat. Benim yüzümden şu sıralar birazcık daha tek bölüm şeklinde idare etmek zorunda kalabilirsiniz. İyi hissettikçe çift bölüm çıkarmaya çalışacağım. Ama tek bölümde gelirse nedennnn tek diye sorgulamayın diye açayım dedim.

Hımmm bitti galiba. Bitmediyse bile ben bittim. Çok oturdum pc başında çok. Ağrım var felaket o sebeple artık kesiyorum. Lütfen arkadaşlar içtenlikle rica ediyorum herbirinizden. Hepimiz tüm ekip arkadaşlarım binbir zorlukla boğuşurken birbirinden güzel işler çıkarıyor. Ne olur emeğe birazcık saygınız olsun. Başka hiçbir şey istemiyoruz.
Yapacağınız tek şey bir teşekkür. Hepsi bu...
Güncel Listesi:
Bokura Wa İtsumo Bölüm 5-6
Kimi ni Todoke Bölüm 65-66
Koizora Bölüm 10-11
Kyou no Kira-kun Bölüm 10
L-DK Bölüm 44
Orange Bölüm 13-14
Orange Marmalade Bölüm 69-70
Skip Beat Bölüm 184
Taiyou no Ie Bölüm 13-14
Yankee-kun to Megane-chan Bölüm 100-101-102
Youko x Boku SS Bölüm 10-11
Yumemiru Taiyou Bölüm 32,5-33
Yayınlanmıştır.
Mabushi Majo Ailesi Keyifli Okumalar Diler.

{ 31 yorum yazıldı sende Yorumla! }

 1. Emeklerine sağlık Neobi Başkan ;) Güzel ellerin dert görmesin..Ve tabi serilerde bir kelime,bir satır dahi emeği olan cadıların da ellerine emeklerine sağlık :))
  Usta Cadı demişken ; Ustam Eva 'ya yine,yeni,yeniden buradan selamlamadan geçemiycem :))Kendisinin benim için verdiği emeği,zamanı ...asla unutamam :)

  YanıtlaSil
 2. Ahh ahh öyle güzel bölümler var ki okumak için çıldırıyorum yaa. En son bilgisayar aldırtacaksınız yaa :'( Emeklerinize emeklerinize sağlık çok çok güzel hepsi eminim. :))

  YanıtlaSil
 3. oh be L-DK unutulmamıs bide black birdu gelse tam olcak siteye sırf black bird okumak icin bulastım onu beklerken istisnasız ne varsa okudum :D

  YanıtlaSil
 4. Geri dönmene çok sevindim. bu kadar ağır hasta olduğunu bilmiyordum. sağlık her şeyden önce gelir, o yüzden kendini çok yormamalısın bence. her kes de buna anlayış göstermeli o yüzden. yeni bölümü eklediğin için teşekkürler. gerçekten çok minnettarız. ama ben indirmeden (çünki ne yaparsam yapayım indiremiyorum, arşiv dosya diye çıkıyor) okuyorum, online olarak batoto dan. çünki bilgisayar programları falan.. bu konuda berbatım :)) online okuma sitenize yeni bölümü eklediğinizde okuycam inşallah. iyi geceler dilerim :)

  YanıtlaSil
 5. Geri dönmenize sevindim Neobi-san..:) Güncellerinizde yine harikalar yaratmışsınız..:) İnşallah bir an önce daha iyi olursunuz.. Çevirmenliğe başlarken sizden esinlenmiştim, bu sebeple sonuna kadar takip edeceğim bir yerdir Mabushi Majo ailesi.. Bir de manga okumaya başlamadan birkaç gün önce talihsiz olaylar yaşamıştım, kafa dağıtmak için okuduğum mangalardan birinde sizin Mabushi Majoyu gördüm ve okuyucu olarak hayran kaldım, işinizi gerçekten çok iyi, düzenli yapıyorsunuz ve bir aile gibisiniz..:) Bu sebeple serileriniz benim için gerçekten özeldir ve sizden okuduğum için çok mutluyum..:) Çok teşekkürler Mabushi Majo ailesi, ellerinize sağlık Neobi-san..:D

  YanıtlaSil
 6. yaşasın Neobi-san geri dönmüş çok mutlu oldum hoş geldin Neobi-san ve güncel için teşekkürler

  YanıtlaSil
 7. Hoşgelmişsiiiin,sefalar ve beraberinde sıcak sıcak mangalar getirmişsin!!Senin ve cadılarının ellerinize ve verdiğiniz emeklere sağlık Neobi san.Tekrar geçmişler olsun sana.Powaqa sana da en acilinden şifalar ablacım umarım bir an önce iyileşirsin ve aramıza dönersin.Ki takip ettiğim serilerin çoğunluğunu senin çevirilerin oluşturuyor Neobi san'dan sonra senin için beklemedeyim bilesin(çok özletme kendiniii)Eveet gelelim baklagillerin faydalarına efenim ben neden indiremiyorum Skip'imi?Sorarım size.Hayır sorun tlfonumda desem diğer grupların çevirilerini rahatça indiriyorum sorun bende mi anladım,neyse batotoya yüklemenizi bekliycem artık.Ve Neobi san koskoca iki aydan sonra uzun bir güncel olmuş ewet ama ben çok bölümlü Skip beklerken senin ters köşe yapıp tek bölümle gol atman oldu mu şimdi ha sorarım sana;)?Ne büyük hayallerle geldim,dedim Neobi bu vericek aşırı doz Skip'i komaya sokucak bizleri.Bildiğin hayalerim hayal oldu.Neyse buldun da bunuyorsun demeden (ve beni terlikler kovalamadan) önce şaka bir yana bir bölüm olsada (bir bölüm olsun Skip olsun;)sonunda güncellerinle armıza dönmene çooook sefindim özlendiğini bil:)Sırada Powaqa var.Ablacım seni de bekliyorum tezelden iyileş ve dön beklemedeyiz!!!Bölümler için tekrar tekrar teşekkürleeeer!!!Hepiniz kocaman kocaman öpüldünüz yanaklardan mucks...

  YanıtlaSil
 8. Geçmiş olsun neobi sensei :D. Ben de geçen sene basit bir ameliyat olmuştum ama basit olmasına rağmen 10 gün yataktan çıkamamıştım. Sağlık sorunları şakaya gelmez valla. O yüzden anlayış gösterilmesini rica etmene bile gerek yok aslında sağlık sorunu bu. İyice eski haline döndüğün zaman yardırırsın zaten güncelleri o yüzden sık boğaza gerek yok. Zaten sizde çok proje olduğu için çok hızlı güncel vermemeniz normal yani. Ve son olarak emek için teşekkürler.

  YanıtlaSil
 9. Emeklerine sağlık, Neobi. Sen oraya buraya yazan densizlere takılıp da keyfini kaçırma. Madem çok meraklılar otursunlar kendileri çevirsinler, edit yapsınlar.

  Herhalde sizleri, özel hayatları olmayan, hastalıklar yaşamayan androidler falan sanıyorlar.

  Seviliyorsunuz.

  YanıtlaSil
 10. Şükür kavuşturana! Çok güzel yazdın kuzum. İnşallah bu sefer okuma nezaketini gösterir bir kısım insanlar.
  Cadı rütbelerine gelince.... Gençler! Motive olun ve elinizden geleni yapın! İş sizde bitiyor ;)

  YanıtlaSil
 11. Ellerinize sağlık yine dolu dolu bir guncel zor zamanlar yaşayan arkadaslara cok büyük gecmis olsun umarım en yakın zamanda ağrılarınız diner ve iyileşirsiniz ;))

  YanıtlaSil
 12. Bloğa girip Neobi güncesini görünce mutluluğum tavan yaptı sevgili Neobi :) evet ya paslanmışsın yani ben senden böyle bir giriş beklemezdim diyim de daha şevkle yazıp ya gördün mü diye dil çıkart bana :P yine dolu bir güncelle ve harika bir yazıyla gelmişsin beğenmeyeni sağdan soldan dışarı alalım bence B) powa hangi ara hasta oldu da hastanelerde kaldı yine bihaberim yaşasın(!) :(( geçmiş ola ikinize de
  sonracığıma bende teşekkür etmeyen odunlardanmışım ama bazıları gibi değilim :)) neysem neysem her bişicikler için binlerce teşekkür tekrar tekrar ve tekrar özletme kendini kib bb :)))

  YanıtlaSil
 13. Bir şey sormak istiyorum. En alta renkli yazdığınız yeni bölümler nerden indiriliyor ya da okunuyor? Yani link değil

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sayfanın yukarısında projeler kısmı var oradan, devam eden ya da tamamlanan proje sayfalarına ulaşıp dileğiniz serinin bölümlerine erişebilirsiniz.
   Emeğinize sağlık olsun cadılar :) Hasta yatağından da olsa elini kolunu nakamalarından ayırmayan Neom tez elden sağlığına kavuş artık ^^ Powaqa'nın rahatsızlığından da bihaberdim, inşallah tedavisi olumlu sonuçlanır. Sapasağlam dön aramıza Pow :) Dengeki'yi çevremdeki herkese sevdirmişken boşlama bizleri :D

   Sil
 14. Neobi chanım ellerine sağlık gene yazıya nasıl başlayacağını bilemeyip döktürmüşsün bu arada epeydir bloga girememiştir serileri bir çırpıda okumanın zamanı gelmişte geçiyor bu arada puo ya üzüldüm Allah acil şifalar versin sana da şifa versin iyileş ki seninle didişebileyim dimi ama neyse bende uzatmayım çok öpüyorummm hepinizi :)

  YanıtlaSil
 15. Teşekkürler. Emeklerinize sağlık ^.^

  YanıtlaSil
 16. Teşekkürler Mabushimajo ailesi.

  Okairi Neobi-senpai :3 Ailenin direği geldi :)

  Geçmiş olsun powaq :)

  YanıtlaSil
 17. şükür kavuşturana Neobi hoşgeldin. Çok sevindirdin hepimizi. sağlığına kavuşmana çok sevindim. güçlüsündür sen hızla eski sağlığına kavuşacaksındır inanıyorum. powa için de umarım o da en kısa zamanda sağlığına kavuşur. ağır ağır okudum günceli hemen bitmesin diye ne özlemişim ah ah :) künyeler çok güzel olmuş emek harcanmış ellerinize sağlık. rütbeler de güzel düşünülmüş motive edici olmuş.
  güncel bölümlerine gelince emekleri geçen tüm cadılarımızın ellerine sağlık hepinize teşekkürler.

  YanıtlaSil
 18. Tüm cadıların güncellerine bayılıyorum ama Neobininki bir başka güzel geliyor hele ki içinde skip varsa :) inşallah kısa zamanda belin tamamen düzelir baş cadı :) ayrıca bölümlerde emeği geçen herkesin ellerine sağlık.yeni tasarım da çok motive edici gerçekten :D becerikli cadıda gözüm var Neobi hadi hayırlısı :P

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eyv teşekkür ettim :P Becerikli cadıya gelincee ne kadar eppek o kadar köfte olayı. Ama eminim o rütbeyi alacağına. O konuda sana güvenim tam ;)

   Sil
 19. Neobi-san günceli ancak okudum daha mangalara bile bakmadım dün iyileştiğini düşünmüştüm ama tam iyileşmemişsin İnşallah kısa zamanda bomba gibi(çok sağlıklı ve çok mutlu) olursun inşallah

  PowaQa siteye girbiliyomusun bilmiyorum ama seninde hasta olmana üzüldüm sende inşallah çabucak iyileşir ve normal hayatına dönebilirsin.

  cadıların hepsine birden ben maşallah diyorum çünkü teker teker hastalanıyorlar ve gerçekten maşallahları vardı ama hiç birmiz çıkıpta maşallah demedik

  ya nebilim sitenin görünebilecek bir yerine nazar boncuğu falan koyun (tamam tamam üzüldüğümden saçmalıyorum)

  YanıtlaSil
 20. özlettin kendini neobi neechan skipdeki yorumlarını notlarini ozldim valla... :)insallah kısa zamanda iyilesirsin :D

  YanıtlaSil
 21. Güncel için tesekkurler. Geçmiş olsun Neobi. Diğer bölümler için sabirla bekliyoruz

  YanıtlaSil
 22. ellerine sağlık Neobi! aramıza hoş geldin. pow senseiye üzüldüm geçmiş olsun dileklerimi ilet İnşallah en kısa sürede iyileşir. Mangalar gecikse de olur önemli olan onun sağlığı. Aman dikkat edin cadılar sağlığımız herşeyden önemli. Kendimize bir sağlık iksiri falan mı hazırlasak Baş cadılar DUYUN sesimizi XD XD XD

  YanıtlaSil
 23. L-DK gelmiş yyeeeyyy ! emekleriniz için teşekkürler. seviyorum sizi:)

  YanıtlaSil
 24. Selam selam qwq
  Güzel bir güncel oldu.
  Şey birde arada sorayım, E-postalara bi bakabilirmisin Nurdish aplağ ? c:
  Teşekkür ederim *w*

  YanıtlaSil
 25. Neobimmmmm gelmiş hoşgelmiş,facebookta gördüm duyuruyu ama buraya gelip yazmak kısmet olmadı bir türlü :( Neobim tekrardan geçmiş olsun ;) Pow'a da geçmiş olsun umarım o da sağlığına kavuşur bir an önce Allah acil şifalar versin :) Güncel için de çooook çoook teşekkürler Neobim ellerine sağlık mangalarda emeği geçen herkesin ;) ben bayıldım cadı büyücü uygulamasına hehe yaratıcı bir uygulama olmuş ^^ Tekrardan hoşgeldin diyorum Neobişim :*

  YanıtlaSil
 26. sevgili neobi çok geçmiş olsun diyorum. çelik korse giydiğini yazmışsın görünce 'noldu bu kıza' diye düşündüm ve öğrendim belinle ilgili olan sorunu umarım tüm ağrıların diner((: tamamen iyileşirsin((: bu cadıların sana ihtiyacı var((:
  uzun zamandır güncel bakmıyordum manga okumayı ve skipi özleyerek geldim ellerinize sağlık şimdiden iyiki varsınız.derecelendirmeyle ilgili nacizane fikrimi belirtmek isterim. bence harika olmuş. insanların kendilerinin geliştiğini gördüğünde şapkaları ve kazanları artıcak. çok güzel bir pekiştireç. tüm cadılar şapkaları mapkaları en üst düzey doldurur onurlandırırlar bizi:))) hepiçinizeee "FIGGHHHTTTIIIINNGGGGGGG"

  YanıtlaSil
 27. Allah sifa versin neobi. Bu kadar emek verdiginiz icin cok tesekkurler sizinki kadar guzel hizmet veren bi site daha bulamadim. Guncelin basindaki gif hangi animeden oglan yatarken cok tatli gorunuyo okumak isterim:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler önce. Gif "Hyouka" animesinden izlemeni öneririm. İyi günler ^^

   Sil

- Copyright © Mabushi Majo - - Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan -