Gönderen : Neobi 20 Mayıs 2013 PazartesiSelam Gençlik... Ne güzel bir güne denk geldi benim güncelim böyle. Öncelikle hepinizin Atatürk'ü anma Gençlik ve Spor Bayramınızı kutlarım. Ne mutlu bize ki çoluk, çocuk yaşlı, genç bizlere gün ayıran bir önderin halkıyız... Beni tanıyanlar bilir koreye aşırı derece de meraklı bir insanımdır. Lakin hiç bir zaman " ahh ahh koreli doğsaymışım" yada " yahu keşke bir ülkenin vatandaşı olsaymışım " diye düşünmedim. Hep ve her durumda Türk olduğum ve Türk doğduğum için gurur duydum. Omuzlarım dik yürüdüm. Sorulduğunda uyruğum gururla cevap verdim. Türküm ben... Çocukluğumdan bu yana benim övünülecek en büyük şeylerimden biriydi mensup olduğum ırk. Zaman geçti, büyüdüm... Dün neysem bugün de öyleyim. Hiç bir olumsuzluk beni bu ırktan utandırmadı, utandıramaz da. Çünkü biz şanlı bir geçmişi olan insanlarız. Sırf bu geçmişi derinlemesine inceleyebilmek için tarihçi, bildiklerimi yeni nesile aktarabilmek için de öğretmen oldum. Irkından gurur duysunlar, birlik olsunlar, Atalarını tanısınlar istedim. Kulaktan dolma, büyük bir kısmı uydurma şeylere inanmasınlar, araştırmacı olsunlar istedim... Atalarını dizilerden tanımasınlar istedim. Keşke herkes gerçekten geçmişte yaşanan olaylara meraklı olsa. Keşke herkes bu vatan için hayatlarını feda etmiş insanları, önderleri, sultanları gerçekten tanıyabilse...
Neyse tuttu yine Tarihçi damarım. Bu konu hakkında yazmak istediğim o kadar çok şey var ki yıllar yetmez o yüzden susuyorum ( en azından şimdilik :D ) 


Belli rakamların, yada tarihlerin özel olduğunu ve bazı insanların hayatlarında önemli rol oynadıklarını düşündünüz mü hiç ? Misal en bilinen örneğiyle 13 sayısının uğursuzluğu gibi. Yada 6 rakamının islamiyette büyük bir öneme sahip olduğu gibi. Ben rakamların sihirli olduğuna inanırım.  Bakalım 19 rakamı Atatürk'ün hayatında ne gibi etkiler bırakmış. Yada 19 rakamı Atatürk'ün hayatında neleri değiştirmiş, ne gibi etkiler bırakmış...


"1. Atatürk, 1881 yılında 19. asrın bitmesine 19 yıl kala doğdu.

2. Atatürk yaşarken, İngiltere, Atatürk'ün doğum gününü kutlamak için Türkiye'den doğum tarihini sormuş, Atatürk, 19 Mayıs 1881 diye cevap vermiş ve kayıtlara böyle geçti.

3. 1900 yılında 19 yaşında Harbiye'ye girdi.

4. 19 Aralık 1904 tarihinde hürriyet fikirlerinden dolayı Yıldız Sarayına çağrıldı.

5. Harp Akademisinden aldığı sicil olan 3178 sayısının rakamlarının toplamı 19 dur.

6. Çanakkale savaşlarında büyük rol oynayan 19. tümene komuta etti.

7. 19 Mayıs 1915 tarihinde albay oldu.

8. 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun'a çıkan Atatürk'ün bindiği Bandırma vapurunda 19 yolcu vardır.

9. 19 Mayıs 1919 tarihinde, 3 tane 19 vardır. Atatürk'ün hayatı da, 3 x 19 = 57 yıldır. 1919 da ise 2 x 19 = 38 yaşındaydı.

10. Sakarya Meydan Savaşından sonra TBMM, 19 Eylül 1921 tarihinde, özel bir kanunla Mareşallık ve Gazilik ünvanı verdi.

11. 19 yıl Türk ulusuna Başkomutan ve Devlet Başkanı olarak hizmet etti. (1919 - 1938)

12. Büyük Nutkunun sonundaki Gençliğe Hitabesi 19 cümledir.

13. Adı ve soyadı, Mustafa Kemal Atatürk, 19 harflidir.

14. Ne Mutlu Türküm Diyene ! Bu şaheser cümle 19 harflidir.

15. 1938 yılında ( 19 x 2 = 38), 10 Kasım günü, saat 9'da (10 + 9 = 19 ), 57 yaşında ( 19 x 3 = 57 ) öldü.

16. Cenazesi, 19 Kasım 1938 günü, Yavuz zırhlısı ile İzmit'e götürüldü.

17. Doğum ve ölüm yılları, 1881 ve 1938, 19 sayısının katlarıdır.

18. 1919 sayısında 101 tane 19 vardır.

19. İlk 19 yılda hazırlandı, ikinci 19 yılda siyaset ve askerlik alanında savaştı, üçüncü 19 yılda ise Türkiye'yi yeniden kurdu. "

Yaa işte böyle aa dostlar. Şimdi gelelim güncellere. Ama güncellerden önce bi kaç bir şey maddelendireyim.
1) Sekai haftaya gelecek. Aslındabu hafta gelmesi gerekiyordu ama yaşadı bir kaç aksilik o sebeple haftaya kendim editleyip yayınlayacağım.
2) Kamisama da haftaya başlayacak inşallah 
3) L-dk da haftaya yayında olacak
4) Haftaya eğer yetiştirebilirsem bir hatta 2 yeni mangamız daha olacak. Yetişmezde diğer haftaya zıplayacak.
5) Yankee kun bu hafta itibariyle start verdi. Su gibi bitsin inşallah kkk
6) Blogda şu üstte EKİP yazan kısımda ki isimleri görüyorsunuz değil mi ? Orada ki her isim blog üstünde yetkilidir. Nasıl pow, nurdish, ben veya nevale ile ne kadar şaka yaparsanız yapın belirli bir yerden sonra saygınızı koruyorsanız, diğer arkadaşlarıma da aynı şekilde davranın lütfen. Bir ikidir sohbette hiç hoşuma gitmeyen şeylere şahit oluyorum. Umarım herkes gereken kısımları üstüne alır ve böyle sorunlarla el atmak zorunda kalmam ;) 
Yayınlanmıştır. Haydin afiyet olsun...

{ 18 yorum yazıldı sende Yorumla! }

 1. Yaşasıııın ne zamandır bu günceli bekliyoruum. Bunlar mutluluk gözyaşlarıı. :')

  YanıtlaSil
 2. Seninde 19 Mayıs Atatürk'ü anma Gençlik ve Spor bayramın kutlu olsun..Teşekkürler güncel içinde....:)

  YanıtlaSil
 3. Teşekkür ediyorum güncel için ve bölümler için uğraşanların emeği geçenlerin eline sağlık..

  YanıtlaSil
 4. vayy süpersin neobimm seni beklemekten göz damarlarım kurudu:)) şaka bir yana ellerinize sağlık cadılar teşekkürü bir borç bilir yükü omuzlarınıza bırakıp güzel mangacıklarımızı okumaya koyulurum

  NOT: tarihi severim hatta dehşet verici bir aşktır bendeki ama tarihi anlayarak sevenleri herkesten çok severim çünkü bilinen bir söz GEÇMİŞİNİ BİLMEYEN GELECEĞİNİ KURAMAZ!!! geçmişi hakkıyla bilelim ve öğretelim teşekkürler ÖĞRETMENİMM :))

  YanıtlaSil
 5. teşekkürler yeni bölümler için, ancak kimi ni todoke nin linki yok neobişim haberin olsun...

  YanıtlaSil
 6. Sağolun arkadaşlar hepinize tek tek teşekkürler =) Amorfum eminmisin bi daha bak hele :P fufufufu

  YanıtlaSil
 7. hoşgeldin neobi ben bu hafta da güncel olmaz demiştim ama 19 mayıs hatrına gelmiş :P bölümler için teşekkürler günceline bayıldım keşke kendini tutmayıp biraz daha yazsaymışın okumaya doyamadım.

  YanıtlaSil
 8. neobi kaichou wa maid sama' nın yazdığı bölümü tıklıyorum dengeki daisy çıkıyor ve o iniyor sanırsam bir hata olmuş bir ara bakarsınız artık kalanları okumaya devam edeyim ben :)))

  YanıtlaSil
 9. baktım bir daha neobişim ahanda böyle diyor: ''Bu dosya ya telif hakkı iddiası nedeniyle veya yükleyen kişi tarafından silinmiştir''

  YanıtlaSil
 10. Kaichou Wa Maid-Sama yönlendirme linkinde vardır bi sorun projelerden seçersen açılıyor ama hotfile tıkladığımda bana da aşağıdaki uyarıyı veriyor.
  URL:
  https://hotfile.com/dl/223587506/f649522/Mabushi_Majo_Kaichou_Wa_Maid_Sama_Blm_38.rar.html
  kısmını seçersen ordan direk yönlendiriyor ben indiriyorum şuan bu şekilde
  neobinin şuan sesli ya da sessiz içinden kızdığını tahmin edebiliyorum o kadar bölüm çeviri ve edit üstüne hepsini topla yükle sonra buraya aktar uğraş sonra şikayetleri oku canını sıkıyordur kesin :( ama o bize kıyamaz gene sabırla anlatır :)

  YanıtlaSil
 11. Ok ok ok ok relax. Yanlış yüklemeler düzeltiliyor. Tiger birazdan halletmiş olur. Ve evet deniz yavaş yavaş geliyorlar bana soldan soldan :P

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yok yok gelmesin soldan soldan sonra kaybolup bizi hepten bırakırsın filan :D

   Sil
  2. bozuk linklerin hepsi düzeltildi ve tüm alternatif linklerde eklendi herkese keyifli okumalar :D (tigergirl)

   Sil
  3. harikasın ellerine sağlık alternatif linkler için teşekkürler :)

   Sil
 12. yaa sizi seviyorum ben çünkü mükemmelsiniz :))) ellerinize sağlık teşekkür ettimm

  YanıtlaSil
 13. Hayatımda okuduğum en güzel güncellerden bir tanesi Neobi eline yüregine sağlık. Bu günü unutmadığın için çok çok çokk teşekkür ederim kendi adıma. Seviyordum seni zaten sevgim kat ve kat arttı artıkın :) bölümler için de ayrıca teşekkürler

  YanıtlaSil
 14. Yazını çok beğendim Neom ellerine sağlık :) (mangalar içinde ellerine sağlık tabi :D)

  YanıtlaSil

- Copyright © Mabushi Majo - - Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan -